Spoty reklamowe perfum odnoszą się najczęściej do naszych zmysłów i emocji. Realizacja reklamy perfum nie jest łatwa – w końcu chodzi to u ukazanie zapachu! Twórcy reklam szukają więc środków, które pozwolą im dotrzeć do naszych najskrytszych pragnień, rozbudzić wspomnienia lub sprawić, byśmy poczuli się wyjątkowo. Sprawdź, komu udało się stworzyć oryginalne i przekonujące reklamy perfum.

ZMYSŁOWO, KUSZĄCO I SEKSOWNIE

Dlaczego używamy perfum? Przede wszystkim, by kusić zapachem. W perfumy ubieramy się na wieczorne spotkania, a zmysłowy zapach często towarzyszy nam w trakcie intymnych chwil. Doskonale wiedzą o tym twórcy reklam, którzy chętnie tworzą spoty z udziałem atrakcyjnych modeli lub par oddających się zmysłowym uniesieniom. Kluczowym elementem takiego spotu jest ukazanie „chemii” tworzącej się między bohaterami krótkiego klipu. Które reklamy perfum kuszą najbardziej?

W pierwszej kolejności należy wymienić zmysłowy spot stworzony z okazji 10-lecia istnienia zapachów Calvin Klein Euphoria dla niej i dla niego. W klipie wystąpili Natalia Vodianova oraz Tyson Ballou. Głównym pomysłem klipu jest ukazanie euforii ogarniającej modelkę, która uwalnia fantazję (hasło Free the Fantasy towarzyszy spotowi) i odziana w zwiewną purpurową sukienkę przenosi się myślami na hawajską plażę, na której przy blasku zachodzącego słońca czeka na nią półnagi Tyson Ballou. Oto doskonały przykład, jak ukazać namiętność w zaledwie 30 sekund.

Mistrzowski klip reklamowy wypuścił również Paco Rabanne (Pure XS), w którym portugalski model Francisco Henriques w swojej luksusowej łazience przygotowuje się do kąpieli. Za lustrem weneckim znajduje się tłum rozpalonych dziewcząt, które pożądliwie obserwują przystojnego chłopaka. Jest to jeden z najbardziej oryginalnych i najzabawniejszych spotów reklamowych perfum, który koniecznie trzeba zobaczyć.

Pozostając przy zmysłowych klipach, warto wspomnieć również o spocie reklamującym perfumy Jimmy Choo Man, w którym pojawił się znany z „Gry o Tron” aktor Kit Harington. Klipowi towarzyszy energiczny utwór „Red Dragon” The War on Drugs.

PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

Mniej popularnym, lecz bardzo efektownym pomysłem, jest ukazanie w klipie reklamowym dwóch światów, symbolizujących zupełnie nowe doznania zapewniane przez perfumy.

Pomysł ten świetnie wykorzystał Dior, który w reklamie zapachu Addict zapożyczył motyw znany z „Alicji w Krainie Czarów”, czyli przejście na drugą stronę lustra. Bohaterka, grana przez rosyjską modelkę Sashę Luss, trafia do psychodelicznej i nieco narkotycznej krainy, który przełamuje nudę znanego dotychczas świata. Podróż do Krainy Czarów (oryginalnie Wonderland, u Diora wonDiorland) odbywa się przy dźwiękach utworu „Enter the Ninja” z repertuaru południowoafrykańskiego duetu Die Antwoord.

Pomysł przejścia do innego świata Dior wykorzystał również, reklamując męskie perfumy Sauvage. W spocie wystąpił Johnny Depp, który ucieka z miasta na pustynię w poszukiwaniu czegoś nieokreślonego. Mówi, że nie może tego zobaczyć, lecz może to poczuć. Oczywiście chodzi o najnowszy zapach perfum Dior. Podobny motyw ucieczki został wykorzystany w reklamie Davidoff Adventure, w której Ewan McGregor podróżuje w poszukiwaniu „zapachu przygody”, by ujrzeć siebie w zupełnie nowym świetle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *